Illines

Co je podstata zivota?

Myslim si ze , to vim – ale vim ze nevim.
Doplňuji:
Teryle, ale to stesti je pomijive,jednou na hore jednou dole,jednou s velkou laskou , podruhe jen se zatrpkym usmevem.Ja nevim zda stesti je podstata?

Nejlepší odpověď
Deli

Je to život sám, a všechno to, co přináší.

Další odpovědi
Pájo

Podstatou života je druhý člověk. Vám blízký, spřízněný partnerským, rodinným, přátelským či jiným vztahem. Podstatou života je „sdílení“ Vašich pocitů, radostí, zážitků, očekávání, snů i obav, strachu, bolesti… tomu správnému druhému člověku…ve kterém se bude „Váš život zrcadlit“. Všechno to sdílení myšlenek, důvěry, názorů. Prostřednictvím takového člověka máte zpětnou vazbu o sobě a o Vašem životě. Život člověk může prožívat i vnímat sám, může-li své prožitky navíc sdělovat další lidské bytosti, která mu umí naslouchat a on naslouchá zase jí, pak může být jeho život šťastným a to i v nemoci a nepohodě. Pak i např. lidé dávno zemřelí, žijí v naších myslích dál. V tom je podstata nesmrtelnosti, v tom je dlé mého i podstata života…to, aby alespoň jeden člověk (na světě) věděl, jak jste žila, co jste měla ráda, čeho jste se bála a kým jste byla… a to, „že jste tu vůbec byla a žila“ a on byl u toho.
Doplňuji:
Na scientology velký pozor! Neuvěřitelně nebezpečná sekta!

pusinka50

Pocit štěstí, absolutního klidu, spokojenosti, pohody a lásky uvnitř sebe v duši. Vědomí, že jsme na světě proto, abychom šťastni byli a naučili se špatné negativní myšlenky měnit za dobré a pozitivní a tím k sobě přitahovat jen samé dobré věci a milující lidi. Nenechat se nikým a ničím otrávit, žít tak, jak chceme žít a ne jen přežívat. Být pokorní a vděční za to, co máme. Bohužel, mně se to nějak zatím nepodařilo, těch kopanců od života mám už tolik a stále přicházejí další, že nějak nemám sílu si vytvářet pozitivní myšlenky, natož cítit se šťastná. Připadám si teď zrovna spíš jako stará scvrklá brambora čekající až si na ní někdo bude chtít zas s gustem smlsnout:-(

led

Fyzickú podstatu pomerne pekne odpísal Dudu
Fylozofickú podstatu života už musíme brať z rôznych pohľadov.
ak otázku „podstata života“ položíme ujovi Google, výjdu nám milióny odkazov a názorov
Ináč to berieme v strednej Európe, ináč v západnej, ináč vo východnej. To nehovorím o náboženských pohľadoch z celého sveta.
Ak sa zameriam všeobecne, podstata života je žiť, pokračovať v rozvíjaní ďalšieho života a myšlienky…

už len za všetkých – Matka Tereza:
Hymna života
Život je šance – využij ji
Život je krása – obdivuj ji
Život je blaženost – užívej ji
Život je sen – uskutečni ho
Život je výzva – přijmi ji
Život je povinnost – naplň ji
Život je hra – hrej ji
Život je bohatství – ochraňuj ho
Život je láska – potěš se s ní
Život je záhada – pronikni ji
Život je slib – splň ho
Život je smutek – překonej ho
Život je hymna – zpívej ji
Život je boj – přijmi ho
Život je štěstí – zasluž si ho
Život je život – žij ho.

Terryle

Tak tady jsem zvědavá na odpovědi… :o}
Já tvrdím, že smyslem života je být šťastný a pokud to jen trochu jde, šířit to štěstí i kolem sebe.
Doplňuji:
Illines: Nevím, možná to tak není. Ono se asi i vnímání štěstí u každého člověka liší… Taky samozřejmě jsem jednou dole, jednou nahoře. Ale vím, že i když je blbě, bude zase dobře a že kvůli těm dobrejm chvílím stojí za to žít. A snažím se tohle naučit i lidi kolem sebe. Ale je jasný, že někdy to prostě nejde – pokud máte pořád strach o rodinu, o nemocné dítě apod, tak se pocitu štěstí asi dosahuje těžko. Taky na to musí být povaha.

dudu

Základem jsou živé organizmy, které lze charakterizovat jako strukturálně vysoce složité, hierarchicky uspořádané, termodynamicky otevřené a autoregulující se nukleoproteinové soustavy, jejichž podstatnými vlastnostmi jsou metabolismus, autoreprodukce a schopnost vyvíjet se.
Zdroj: Wikipedie

Skinn3r

Tak nad touhle otázkou sem přemejšlel tak rok každej den po neuvěřitelnym počtu,videí,roz­hovoru,úvahy,o­kolí … už mi zbyla jen jedna odpověd je to vlastně zakladní podstata života která nejspis kazdýmu uniká díky té špatné nálada v lidech a je to nic jinýho než láska k druhymu cloveku ale myslim tu skutecnou lásku copak vy to necítíte ?
Nedávno sem koukal jeste na jedno video a jeden takovej moudrej pán mohlo mu bejt asi 70 řikal Všichni touží po lásce ale nikdo ji neumí dělat .

Bičiště

Život je boj o kus chleba a o samičku, říkávalo se v nadsázce. Otázka je o smyslu života nebo o podstatě života? Smyslem života je zanechat tu po sobě potomstvo.Podstata života je o něčem co je platné u všeho živého,je to o vzniku života.

Makina

podstatou života je zdraví, protože bez zdraví stojí ten život za prd a bez zdraví nemá pak smysl hledat další podstaty života 🙂

dědapetr

Podstata lidského života

Každý člověk se narodí s určitými vlastnostmi a předpoklady, které získává genetickou dědičností od svých rodičů, prarodičů a celé řady předků. Tyto vlastnosti ovlivňují celý jeho život a určují jeho celoživotní dráhu. Každý člověk je jedinečným originálem a na celé zemi neexistují dva naprosto stejní jedinci. Každý svéprávný jedinec má před sebou životní cestu, kterou může svým jednáním ovlivňovat a vytvářet. Je jen na něm, zda bude své pozitivní zděděné vlastnosti rozvíjet a zdokonalovat, nebo je naopak bude degradovat a potlačovat.

Zdroj: http://www.po­zitivnisvet.cz/stran­ka/podstata-lidskeho-zivota

IK

podstata – přežití
účel – přežití v co nejlepší kvalitě pro sebe a pro co největší možný počet bytostí

To nemám ze sebe a nevím zda to dobře cituji.
Je to ze Scientologie názor R.Hubbarda

Ačkoliv se mi tato strohá definice moc nelíbí, zatím jsem lepší nevymyslela a nepotkala. Takže na tom něco bude.

Illines

No to je asi orisek.?

Illines

Jaksi jsem prehmatla Teryle,odpust melo to byt v diskusi. Sotek-zatrpklym