Kepler

Co je podle vás štěstí?

Můůůška jenom zlatá jistě ne.

Nejlepší odpověď
zjentek

Co jiného?

I když momentální stav mysli způsobil souběh několika nepříznivých okolností, tak JEŠTĚ ŽIJU a jsem zdráv. A to je sakra štěstí!

Další odpovědi
marci1

Co jiného?

Štěstí je to, co právě prožíváme a uvědomujeme si, že by tomu nemuselo takto být. Je to vždy to, co za něj právě pokládáme. Je „nenápadné“ jako zdraví a čistý vzduch. Je to jediné, co se zdvojnásobí, když se o ně člověk podělí.
A hlavně máme to štěstí, že žijeme. Víš kolika „lidem“ se nepovede, aby se vůbec narodili? 🙂

Jack 12323

Jsem zdráv!

Rokio

Jsem zdráv!

Zdraví je vždy na prvním místě.

ivzez

Co jiného?

Stav (nejen momentální) mysli

jirka F

Ještě žiju!

Sice ne tak úplně zdráv,ale žiju.

annas

Co jiného?

Co jiného? Najdete v archivu. Slovo štěstí se v otázkách objevuje zřejmě nejčastěji.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=co%20je%20%C5%A1t%C­4%9Bst%C3%AD%20

Sama jsem vložila otázky o štěstí, odpovídala jsem, ale Werichova slova jsem neuvedla.
.
„Lidské štěstí, to je taková šňůrka, na kterou navlékáme malé korálky, taková malá štěstí — čím jsou drobnější a čím je jich víc, tím je to jejich štěstí větší.“

Jan Werich
https://azcita­ty.cz/jan-werich/8326/

Štěstí prostě je, nebo není. Každý má tento pocit jinak nastavený, těžko se dá slovy vyjádřit.

callmehelf

Co jiného?

Bůh.

nyjono

Co jiného?

Muška jenom zlatá.

aliendrone

Co jiného?

Štěstí je efemérní stav značně relativní hodnoty. Někdy to může být selhaná našlápnutá mina, jindy prozměnu VČASNÉ doběhnutí na záchod spolu s rozepnutím opasku a sundáním kalhot, trenclí. ;) :D :D

Jako takové je štěstí občas DOST obtížné identifikovat, typicky když se ti zabije tchýně v tvém novém Mercedesu. ;) :D

zbyndo

Momentální stav mysli

dudu

Náhodný souběh příznivých okolností

Štěstí je nesouvislý sled okamžiků, jejichž význam si většinou naplno uvědomíme až poté, kdy je odvál čas a staly se minulostí.

ivzez

Rokio,
na co tedy pobíráš invalidní důchod?

Rokio

ivzez: Invalidní důchod pobírám na autismus, hypomanii, tachikardii a sennou rýmu.

ivzez

A tomu říkáš být zdravý?

Rokio

ivzez: Já se prostě cítím skvěle.

ivzez

Cítit se skvěle neznamená být zdravý.
Také se cítím skvěle, ale zdravá nejsem.

ivzez

V té odpovědi jsi lhal.

Rokio

ivzez: To přiznávám. Znovu se omlouvám za svoji chybu.

zjentek

Není pochopitelné, jak se nemocný člověk může cítit skvěle. Ze skvělého (dokonalého, obdivuhodného, zářivého) člověka vyzařuje zdraví. Z nemocného nic podobného nevyzařuje. A člověk vypadá, jak se cítí A NAOPAK. Tolik stručně k realitě, žádný „písmenkový“ iluze…

ivzez

Z nemocného člověka sice nevyzařuje zdraví, ale poměrně často z něj vyzařuje optimismus, elán, … prostě věci, které by mu i zdraví lidé mohli závidět.

I nemocný člověk se může cítit skvěle.

zjentek

Dudu, pro tebe- plný souhlas!