Heřman

Co je podle vás na obrázku.

https://lh5.go­ogleuserconten­t.com/-2OOLWsSE1d8/TiZ1­8zPn1EI/AAAAA­AAAAFw/CffYOd­v2Dic/s640/Pat­n%25C3%25ADk%2520%25282­%2529.JPG

Nejlepší odpověď
anonym

Opravdu záleží na místě nálezu.V okolí naší chsalupy v lese se takové vyskytují,jsou to bývalé hranice polesí.

Další odpovědi
aramah

Také bych řekla mezní kámen.
A nebo u kostela, jsem viděla něco podobného :)

dědapetr

Něco podobného.
https://www.go­ogle.cz/search?q=hra­ni%C4%8Dn%C3%AD+k%C3%A1m­en&hl=cs&rlz=1G1GGLQ_CSC­Z291&prmd=imvns&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=eh5eT6O5MO­Xa0QWavNTnDQ&ved=0C­EkQsAQ&biw=102­4&bih=653

Drap

Dříve se tomu říkalo, a někdo to ještě používá, sád. Hraniční kámen mezi pozemky, nebo jednotlivými majetky.
Podobné kameny se vyskytují po celé republice. Některé mívají různé znaky, podle toho komu patřily, některé mívaly čísla, někde to byl jen hrubý neopracovaný kámen

marťa382

Nemůže to být nějaký hraniční kámen?

briketka10

nějaký patník ??

Doplňuji:
a co nám povíš Ty Heřmane na tu hádanku ??

Amie

Nebo náhrobek. Záleží na tom kde PŘESNĚ se to nachází a co je v okolí.

IK

mezník

Tom20

Řekl bych,že hraniční kámen a nebo bych řekl že nějaký posvátný kámen starých evropských kultur;soudím tak podle toho znaku na něm(ale podle toho,jak je to zachovalý tak asi ne).Nebo to mohl vytvořit někdo dnes,jako „repliku“.A taky třeba moderní umění 🙂