co je paeddr

Nejlepší odpověď
1popelka1

PaedDr. (paedagogiae doctor) – doktor pedagogiky; akademický titul pedagogického vzdělání
Doplňuji:
Dnes je nahrazen titulem doktor filozofie, ve zkratce PhDr. uváděné před jménem.

Další odpovědi
annas

Doktor pedagogiky (PaedDr., paedagogiae doctor) – akademický titul uváděný před jménem, udělovaný v minulosti na pedagogických fakultách na základě úspěšného složení rigorózní zkoušky a obhájení rigorózní práce. Určitou dobu se též automaticky uděloval absolventům pedagogických fakult, kteří ukončili studium s vyznamenáním (s „červeným diplomem“).

Od zrušení tohoto titulu se začal udělovat i absolventům pedagogických věd na příslušných fakultách akademický titul doktor filozofie, zkratka PhDr. (philosophiae doctor). Byl udělován po složení rigorózní zkoušky a obhájení rigorózní práce v oblasti humanitních věd na příslušných fakultách.

Hovorově se tituly získané rigorózním řízením označují jako „malé doktoráty“.