Co je organizační řád občanského sdružení

Sestavit vzor organizačního řádu TJ

Nejlepší odpověď
Hanka.

Organizační řád je postup, který organizace používá. Dělá se zejména proto, aby se stále nemusely dopolňovat stanovy. Nejlépe je pročíst si jich pár a srovnat to s tím, co chcete organizačně řadit ,–)http://search­.seznam.cz/?q=or­ganiza%C4%8Dn%C3­%AD+%C5%99%C3%A1d+ob%C4%­8Dansk%C3%A9ho+s­dru%C5%BEen%C3%AD&mod­=f

Zdroj: http://search­.seznam.cz/?q=or­ganiza%C4%8Dn%C3­%AD+%C5%99%C3%A1d+ob%C4%­8Dansk%C3%A9ho+s­dru%C5%BEen%C3%AD&mod­=f

Další odpovědi
standa

Jak již zde bylo zodpovězeno na internetu je ´milion´ vzorů organizačních řádů (OŘ).

Já bych jen doplnil, že důvodem pro vydání OŘ není vazba na Stanovy (a případná ´složitost´ při schvalování změn), jak zde bylo odpovězeno, ale zejména řešení každodeních praktických problémů občanského sdružení.

Takže při tvorbě OŘ jde o to, o jakou se vlastně jedná tělovýchovnou jednotu, jak je veliká, kolik sdružuje oddílů, jakou má organizační strukturu, zda pro TJ někdo pracuje…, atd.

Stanovy mít musíte, ale OŘ není povinným dokumentem, ale ve velkých TJ se hodí…