tableťák

co je optická sít bez agregace?

Odpovědi
mosoj

Síť, kde data se šíří pomocí světla ve světlovodných kabelech. Pokud není agregace, znamená to, že rychlost přenášení dat není závislá na množství připojených uživatelů ( přístrojů).

gecco

Bez agregace znanená, že na dané síti na nějakém koncovém bodě ´sedí´ právě jeden uživatel, nikoli nějaká ´podsíť´.
Takže máš-li na takovéto síti připojení nějakou rychlostí, je tato rychlost garantována – nikdo se ti do přenosu ´nenacpe´.
___
Naopak – při nějaké agregaci jsou na koncových bodech zavěšeny subnety a přenosová rychlost linky se mezi členy (terminály) subnetů dělí (podle aktuálních pořadavků).
Např. – při agregaci 1:20 může být (ale nemusí) na konci linky s přenosovou kapacitou X MB zavěšeno až 20 uživatelů, kteří se o oněch X dělí. V případě 20 požadavků na download má každý k dispozici X/20 MB (v praxi je to trochu složitější, ale jako příklad tohle stačí).
😉