irij

Co je operační paměť počítače (např. 3GB, 4GB…). jak dobrá je to paměť pro notebook? Jakou operační paměť lze hodnotit

u stolního PC jako dobrou nebo výbornou?
Doplňuji:
Dík ,a co je DDR3?

Nejlepší odpověď
dave09

Velká velikost operační paměťi velmi prospívá svižnosti počítače, zvláště pokud používáte novější operační systém (win vista, win 7) a spouštíte několik aplikací zároveň.

3–4GB bych volil pro notebook. Alespoň 4GB pro stolní počítač. 8GB bych u stolního počítače hodnotil na výbornou. U takové velikosti ovšem pozor na 32bitové systémy. Ty podporují max 4GB operační paměti. Ve skutečnosti o něco méně. Také hardware musí být s 64b kompatibilní. Zejména procesor a základní deska.
________________

DDR3 je typ operační paměti. Z hlediska vývoje je to typ nejnovější a nejvýkonnější. Opět je třeba dávat pozor při koupi pamětí, aby základní deska DDR3 podporovala. Dále se můžete setkat se staršími DDR2 a DDR.

Další odpovědi
Michal Kole

Čím větší tím je lépe, protože počítač si pak nemusí data odkládat na pomalejší pevný disk když je zpracovává.

Volte základní desku, která zvládne DDR3 paměti.

led

Záleží od použitia počítača.
Kancelárske programy nevyžadujú až tak veľké pamäte ako grafika, strihanie videa, hry