zjentek

co je opakem invaze?

Doplňuji:
sepatouch: ..třeba pásovej traktor, he:
http://i.idnes­.cz/09/072/gal/BMA2c60b2­_7.JPG

Nejlepší odpověď
annas

Invaze = násilné, hromadné vniknutí na cizí území, vpád atd.

Jako opozitum se nabízí kapitulace = přiznání porážky, podlehnutí, vzdání se, stažení, ústup apod.

Doplňuji:
Anglické slovníky nabízejí možnost, kterou jsem uvedla.

http://www.wor­dhippo.com/what-is/the-opposite-of/invasion.html

What is the opposite of invasion?
withdrawal, obedience, retreat, surrender

Další odpovědi
Pepa25

Stažení se.

setapouch

Outvaze.

Ne ke každému slovu existuje slovo opačného významu. Co je opakem traktoru?

gecco

Odvaz…
😉
Doplňuji:
Nebo exodus?
😉

mosoj

Třeba expanze.

anonym

evakuace?

Emefej

Deinvaze.

Mimozemšťan

spatne dana otazka.. z pohledu toho invazora?
Doplňuji:
mas dobrou fotku, nateklo ti do kalhot, nebo co se ti prihodilo?

setapouch

Myslím, že (obecně) prohra nemůže být opakem invaze. Invaze totiž může být úspěšná (Normandie) i neúspěšná (Zátoka Sviní).

Když vyjdu z toho, že opak znamená buď stav takový nebo stav opačný, tak to nekoresponduje s invazí, která sice proběhne, ale následně (třeba i po měsících) je invazní vojsko poraženo – invaze nemusí vést ke kapitulaci. A naopak, ke kapitulaci nemusí dojít v důsledku invaze.