independent

Co je obsahem dobré zprávy (evangelia) podle různých církví?

Nejlepší odpověď
orwell

No, to máš právě stručně uvedeno v odkazu mé odpovědi na tvou předešlou otázku. Já jsem ho znal jako zprávu o narození Ježíše – spasitele a jeho z mrtvých vstání, tedy vykupitele hříchů lidstva.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… takže se ptáš na evangelia, která de fakto uznává církev, jsou součástí nového zákona a oslavujou boha a ježíše … ty další, která se církvi moc nehodila do krámu, a která trochu posouvají dozadu roli ježíše asi ne … chceš to ve zkratce (počkej si na Tři krále, oni ti to řeknou) nebo obšírně (přečti si bibli)?

Roman71

Obsahem biblického evangelia je dobrá zpráva o Božím království – jediné spravedlivé vládě, která brzy uvede vše do pořádku a přivede lidstvo zpět k dokonalosti. Dobrá zpráva o Božím království byla hlavním námětem Ježíšových kázání a on také vedl své následovníky, aby toto poselství šířili do nejvzdálenějších končin země, dokud Boží království nezasáhne do lidských záležitostí a neukončí éru lidských vlád.

Pro představu uvedu několik biblických veršů:
Matouš 24.kapitola 14. verš: „Toto evangelium o Království bude kázáno po celém světě na svědectví všem národům. A potom přijde konec.“

Matouš 28.kapitola 18.a 19.verš: „Ježíš k nim přistoupil a řekl: „Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Proto jděte. Získávejte učedníky ze všech národů, křtěte je ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého.“

Daniel 2.kapitola 44.verš: „Za dnů těch králů však Bůh nebes nastolí království, které se nikdy nezhroutí, království, které si nepřivlastní žádný lid. To království rozdrtí a ukončí všechna ostatní království, samo pak potrvá navěky.“

Jan 3.kapitola 16.verš: „Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život.“ (tady je nutné dodat, že víru ve výkupné je potřeba projevovat skutky)

Jan 17.kapitola 2.a 3.verš: „Dal jsi mu právo na všechny lidi, aby všem, které jsi mu svěřil, daroval věčný život. A to je ten věčný život – aby poznali tebe, jediného pravého Boha, a toho, jehož jsi poslal, Ježíše Krista.“

Všechny texty jsou z Bible21 online.

independent

asi je to složitější než jsem si myslel

Roman71

Není, ale je potřeba hledat a prosit o pochopení. Další informace rád poskytnu v soukromé zprávě :)