Avatar uživatele
independent

Co je obsahem dobré zprávy (evangelia) podle různých církví?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2323 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

No, to máš právě stručně uvedeno v odkazu mé odpovědi na tvou předešlou otázku. Já jsem ho znal jako zprávu o narození Ježíše – spasitele a jeho z mrtvých vstání, tedy vykupitele hříchů lidstva.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… takže se ptáš na evangelia, která de fakto uznává církev, jsou součástí nového zákona a oslavujou boha a ježíše … ty další, která se církvi moc nehodila do krámu, a která trochu posouvají dozadu roli ježíše asi ne … chceš to ve zkratce (počkej si na Tři krále, oni ti to řeknou) nebo obšírně (přečti si bibli)?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Roman71

Obsahem biblického evangelia je dobrá zpráva o Božím království – jediné spravedlivé vládě, která brzy uvede vše do pořádku a přivede lidstvo zpět k dokonalosti. Dobrá zpráva o Božím království byla hlavním námětem Ježíšových kázání a on také vedl své následovníky, aby toto poselství šířili do nejvzdálenějších končin země, dokud Boží království nezasáhne do lidských záležitostí a neukončí éru lidských vlád.

Pro představu uvedu několik biblických veršů:
Matouš 24.kapitola 14. verš: „Toto evangelium o Království bude kázáno po celém světě na svědectví všem národům. A potom přijde konec.“

Matouš 28.kapitola 18.a 19.verš: „Ježíš k nim přistoupil a řekl: „Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Proto jděte. Získávejte učedníky ze všech národů, křtěte je ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého.“

Daniel 2.kapitola 44.verš: „Za dnů těch králů však Bůh nebes nastolí království, které se nikdy nezhroutí, království, které si nepřivlastní žádný lid. To království rozdrtí a ukončí všechna ostatní království, samo pak potrvá navěky.“

Jan 3.kapitola 16.verš: „Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný život.“ (tady je nutné dodat, že víru ve výkupné je potřeba projevovat skutky)

Jan 17.kapitola 2.a 3.verš: „Dal jsi mu právo na všechny lidi, aby všem, které jsi mu svěřil, daroval věčný život. A to je ten věčný život – aby poznali tebe, jediného pravého Boha, a toho, jehož jsi poslal, Ježíše Krista.“

Všechny texty jsou z Bible21 online.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
independent

asi je to složitější než jsem si myslel

před 2323 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Není, ale je potřeba hledat a prosit o pochopení. Další informace rád poskytnu v soukromé zprávě :)

před 2323 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek