co je nutné udělat po rozvodu?

Dobrý den,dnes mi bylo doručeno rozhodnutí soudu o tom že jsme rozvedeni.Chci se zeptat jak mám teď postupovat,děti jsou plnoleté,ale oba studují jeden syn žije se mnou a druhý s matkou.Kdy nabývá rozhodnutí právní moci a kde všude je potřeba oznámit,že jsem rozvedený.Děkuji za odpověď Roman Roszka

Odpovědi
standa

Rozvodový rozsudek nabývá právní moci, uplynutím odvolací lhůty, pokud jste se oba vzdali práva na odvolání už v soudní síni, pak je rozsudek pravomocný ihned.

Informaci o změně svého rodinného stavu byste měl nahlásit všude tam, kde jste se k povinnosti informovat o změně stavu zavázal. Zpravidla jde o tyto instituce:

  • evidence obyvatel (změna OP)
  • zaměstnavatel
  • bankovní instituce
  • penzijní fondy (životní pojistky ap.)