acero

co je nixmochr, šlendrián, ořežprut,

Nejlepší odpověď
annas

Nixmochr, miksmochr = kdo nechce pracovat, lenoch, nemakčeno.
Původ z rakouského hovorového Nixmocher, , tj. z německého Nixmacher.
-
šlendrián

  1. nedbalost, nepořádek, lajdácká práce.
  2. nepořádný člověk, lajdák

V r. 1921 převzato z němčiny Schlendrian – nedbalá práce, ale také nepořádný člověk.

Další výraz neznám, ale 1. prut je v brněnském hantecu vulgární pojmenování mužského přirození. 2. opět po brněnsky = tisíc 3. rozhlasová an­téna

SNČ
Doplňuji:
Takže jsem hledala dál.
http://www.on­tola.com/cs/di/v­orezklacek-vyznam

Významy se liší.

Ořežprut = osoba, ke které mluvčí cítí zášť, čili by nejraději ořezal prut a zbil ji

Katedra cčeského jazyka a lexikologie v práci SEMINÁRNÍ CVIČENÍ Z ČESKÉ LEXIKOLOGIE

kcjl2.upol.cz/kro­botova/cviceni-08.doc

Křičáł jak fanda na kopanéj a tož já, že ořešprute, vytahni si honem ten ocásek. (Slovácko).

Další odpovědi
anonym

  1. nemakačenko, kecálek
  2. nepořádek, nelad, neřád
  3. nešika, nedůležitý ´pan důležitý´

😉