Rokio

Co je nejtěžší na práci exekutora?

Pokud by chtěl někdo vykonávat tohle zaměstnání, tak co by mu mohlo činit největší obtíže při dělání této práce?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to asi musíš mít hroší kůži a silný žaludek. Zřejmě nejtěžší je, aby exekutor neschytal nějakou tu do řepy. Na druhé straně hoši jsou ve slušném balíku za minimum námahy.

Další odpovědi
autacek

Nejtěžší pochopitelně je dostat se k oprávnění být exekutorem. A jestli má někdo pocit, že exekutor lítá nutně po povinných osobně, tak bych doporučil se hodně rychle probrat.

miroslav.bk

Jn, jak pise autacek, je potreba rozlisovat „dojmy a pojmy“.

Ten, kdo „chodi domu“ neni exekutor, ale vykonavatel (soudniho) exekutora.
Takze ne, exekutor nechodi. Chodi jeho vykonavatel, ktereho exekutor posle/poveri provedenim exekuce.

Otazka by tudiz mela byt odplnena.

Michala11

Souhlasím s Keplerem a „srdce“ a jakékoli emoce je záhodno nechat doma, nebo prostě nemít. Ale to se dá zahrnout i pod hroší kůži. Hluboký obdiv všem.

Hungalabunga

Nejtěžší nic, většinou to vykonávají lidé bez citu a svědomí.