BELA81

Co je našlehaný med a čím se liší od klasického medu?

Nejlepší odpověď
annas

Pastovaný med, třený med, šlehaný med používám raději než klasický. Dá se mazat na chléb a nestéká, protože má jemné krystalky, vypadá jako krém. Během pastování nedochází k žádnému poškození medu a uchovává si všechny důležité látky.

Kupuji si ho od včelaře, ale někteří neradi pastují. Jde šlehat prý jen určitý druh medu.

Kdysi jsem si ho jednou vyrobila sama v robotu, několikrát denně jsem podle rady v Receptáři šlehala, až se med začal zabarvovat do světlé barvy. Pak jsem přendala do sklenice a v ní získal správnou konzistenci. Jenže už nikdy více – všechno jsem měl zalepené od medu.

Další odpovědi
Drap

Složením se neliší. Našlehaný med je vyšlehán mechanicky z medu klasického.

mosoj

Dobře se maže, nestéká a necukernatí.