Avatar uživatele
quentos

Co je na tom pravdy, že si banky berou poplatky všechny naráz na konci měsíce?

Na výpise je mám rozepsány do jednotlivých položek rozložených do celého měsíce, ale prý je to jenom informativní – v praxi je prý všechny sečtou a strhnou tento součet na konci měsíce. Co je na tom pravdy? Díky…
Doplňuji:
fablen: to bych se divil. Z čeho by ta banka asi tak byla živa? Možná má místo těch poplatků abnormálně vysoké úroky…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Kerberus, soudek před 4565 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Moje banka to takhle provádí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Mám konto u Poštovní spořitelny – Internetbanking a měsíční poplatky se mi na výpisu zobrazí na konci měsíce, respektive na začátku dalšího. Takže to asi tak bude. Těch poplatků ale moc není, tak se tím nezabývám.
Doplňuji:
Myslím, že z našich poplatků by se banka skutečně neuživila, ale dáváme jí k dispozici naše finance, které může výhodně investovat, mimo jiné i formou půjček a hypoték, z kterých má (měla by mít) úroky. Mně dokonce měsíčně připisují víc, než mi strhnou na poplatcích.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fablen

.....poplatky? Už řadu let neplatím ani korunu.....

Sice je to každého věc, ale existuje na českém trhu naštěstí i několik bank, kde poplatky neplatíte vůbec žádné, tak proč banky zbytečně dotovat?
Doplňuji:
mBank: 0,– za založení a vedení účtu, všechny příchozí a odchozí platby zdarma, platební karta zdarma + 3 výběry v měsíci z jakéhokoliv bankomatu (vše lze ověřit v sazebníku banky)

další z bank: např. FIO banka, ING, Raiffeisenbank, běžný účet u WPB (spořitelní družstvo), IQ konto od LBBW, Zuno a další. Většina z nich sice nemá kamenné pobočky, ale v době internetu nejsou potřeba – vše lze založit během pár minut přes internet.
Banky jsou živy z poskytovaných úvěrů, zahraničních převodů…některé nadstandardní služby jsou určitě i u nich zpoplatněny (zaslání papírového výpisu z účtu, různá potvrzení apod.)

Upravil/a: fablen

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Moje banka ĆSOB i POštovní spořitelna to takto dělá. Před koncem měsíce to zaúčtuje všechno najednou. Poplatek za vedení účtu, výběry z bankomatů, bezhotovostní převody. Jediné co asi dělá hned je stržení za vklad na přepážce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Na konci měsíce si berou 199kč za vedení účtu.Když použiji jiný bankomat je to 40kč,když mrknu na zůstatek 10kč.Proto platím vše pouze kartou to pak platím jen těch 199kč.
já to neřeším.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Je to věc té které banky. některé na konci měsíce, jiné v průběhu.
Banka má peníze hlavně z „otáčení“ peněz v bance. I když poplatky, hlavně v ČR, nejsou zanedbatelnou položkou.
A co se týče neplacení poplatků, každá banka si je vybere, třeba v jiné formě. A nemusí to být jen výše úroků apod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek