Avatar uživatele
quentos

Co je na tom pravdy, že by dva repráky neměly být postaveny ve vzájemné blízkosti?

Prý se vzájemně ovlivňují magnetickým polem či co. Měl jsem je tak několik let a nezdá se, že by jim to škodilo, ale abych se za pár let nedivil…
Doplňuji:
mírná změna: prej „je-li hi-fi věž postavena mezi dva reproduktory, jejich magnetické pole pak působí na CD a mrví ho.“ Co je na tom pravdy teď?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Kerberus, chudst před 4628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Určitě jim to neškodí, a vzájemné ovlivňování bych viděl jako nepodstatné. Důležitější je, aby měly stejnou polarizaci (když se do obou pustí stejný signál, tak membrány mají kmitat stejně, ne proti sobě). Ne z technických důvodů, ale „poslechových“. Dá se snadno zajistit prohozením (přepólováním) páru drátů vedoucího do jednoho z nich.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Je to nesmysl, který nemá smysl rozvádět.
Doplňuji:
K doplnění: Další nesmysl, který nemá smysl rozvádět.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DDarent

vemte si, že některé reproduktory, jsou dělané tak, že jsou dělaný patrově (třeba věže) a tam sou u sebe magnety hodně býzk, a jakej maj zvuk!!!!
Doplňuji:
Cd eště někdo používá???? já mam všechno v mobilu a na HDD....... Já sem od svých 8 let ani jednou nepoužil CD!!!!!

Upravil/a: DDarent

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

Reproduktory nemají žádný vliv na laser u CD přehrávače. Pokud to tvrdí nějaký prodejce či nějaký chytrák tak se snaží být důležitý, jak rozumí audiotechnice.

pro DDarent:
Na poslech hudby používám Hifi aparaturu a výkonné reproduktory. Sebelepší mobil či HDD v PC to nikdy nahradit nemůže. Hudbu můžeš v PC doladit či mixovat k tomu časem dospěješ, pokud se budeš hudbě věnovat nejen okrajově

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek