quentos

Co je na tom pravdy, že by dva repráky neměly být postaveny ve vzájemné blízkosti?

Prý se vzájemně ovlivňují magnetickým polem či co. Měl jsem je tak několik let a nezdá se, že by jim to škodilo, ale abych se za pár let nedivil…
Doplňuji:
mírná změna: prej „je-li hi-fi věž postavena mezi dva reproduktory, jejich magnetické pole pak působí na CD a mrví ho.“ Co je na tom pravdy teď?

Nejlepší odpověď
baghira

Určitě jim to neškodí, a vzájemné ovlivňování bych viděl jako nepodstatné. Důležitější je, aby měly stejnou polarizaci (když se do obou pustí stejný signál, tak membrány mají kmitat stejně, ne proti sobě). Ne z technických důvodů, ale „poslechových“. Dá se snadno zajistit prohozením (přepólováním) páru drátů vedoucího do jednoho z nich.

Další odpovědi
Hlada

Je to nesmysl, který nemá smysl rozvádět.
Doplňuji:
K doplnění: Další nesmysl, který nemá smysl rozvádět.

DDarent

vemte si, že některé reproduktory, jsou dělané tak, že jsou dělaný patrově (třeba věže) a tam sou u sebe magnety hodně býzk, a jakej maj zvuk!!!!
Doplňuji:
Cd eště někdo používá???? já mam všechno v mobilu a na HDD....... Já sem od svých 8 let ani jednou nepoužil CD!!!!!

RomanP

Reproduktory nemají žádný vliv na laser u CD přehrávače. Pokud to tvrdí nějaký prodejce či nějaký chytrák tak se snaží být důležitý, jak rozumí audiotechnice.

pro DDarent:
Na poslech hudby používám Hifi aparaturu a výkonné reproduktory. Sebelepší mobil či HDD v PC to nikdy nahradit nemůže. Hudbu můžeš v PC doladit či mixovat k tomu časem dospěješ, pokud se budeš hudbě věnovat nejen okrajově