Co je na tom pravda, že teplé mléko(kakao) v termosce zkysne?!

Doplňuji:
Dnes na noční jsem měl chuť na kakao a tak jsem řekl manželce, aby mi na dnešní uvařila kakao a dala do termosky, ale povídala, že to kakao zkysne. Proto ten dotaz!

Nejlepší odpověď
mosoj

Z kupovaného (je pasterizované) nezkysne. Jedině od krávy.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-mi-vzdy-zkazi

Další odpovědi
Drap

Nezkoušel jsem, ale zdá se mi to logické. Mléko nebo kakao se nemůže přirozeně vypářit, tak se srazí.

anonym

Nikdy jsem neměl potřebu dávat do termosky teplé mlého nebo kakao – ale čaj s mlékem vydrží teplý stejně, jako čaj samotný – a nikdy mi nezkysnul.
Mimochodem – o jakém časovém intervalu uvažuješ? – časem totiž zkysne i mléko v lednici…
😉

Luciet

Řekla bych, že je to z důvodu, podobném jako při výrobě jogurtů. Také se v něm nejdříve při vysokých teplotách nechávají vyvíjet bakterie mléčného kvašení a když nabydou požadovaného, jogurt se schladí a v nízkých teplotách se nadále skladuje. Když necháme jogurt (ale i jiný mléčný výrobek) v teple, postupně zkysne, neboť se znovu obnoví ten proces.