Kelt

Co je na tom dobrého?

Obyčejný člověk pracuje, za svou práci dostane plat, nebo mzdu, ale z toho platí daně a dostane méně, než odpovídá jeho práci. Pak si něco koupí, a nezaplatí hodnotu zboží, ale ještě k tomu zaplatí další daň. Jistě , z těch daní jsou placeni státní úředníci a podobně. Pak si takový člověk koupí auto, opět zaplatí více o daň, nepočítám li různé pojištění , popltky, povinné prohlídky a pod. Natankuje , o dani za benzín ani nemluvím. Dotyčného zastaví policie a má-li dotyčný to štěstí, že narazí na „specialistu“ nebo udělá nějaký přestupek, musí opět platit a to těm, kteří jsou živeni z našich daní. Neptám se proč je to tak, ale co je na tom pozitivního? Co z toho má obyčejný pracující člověk? A to platí asi ve všech státech, nejen v České republice. Děkuji
Doplňuji:
Daně se platit musí a za přestupky jsme trestaní. A z těch daní jsou placeni úředníci učitelé atd. Obvykle takoví úředníci mají vyhrazené hodiny, kdy budou jednat s těmi, co na ně dělají. A přitom je důležitý jak ten úředník, tak i ten dělník. Ale co z toho má ten dělník,nebo pracující pozitivního? A to nemusí být jenom výše platu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Navrhni něco lepšího, ale pro všechny !!
Doplňuji:
A co silnice , dráhy , bezplatné vzdělání , kultura, vodní toky atd, atd. Není jenom žrádlo , cestování a mobily.

Další odpovědi
zzzzz

Jediné co z toho má, tak blbou náladu:-(((

Lepší na to ani nemyslet. Závidím těm co neumí počítat a nejsou schopni si dát dohromady, kolik na těch daních celkem zaplatí, takoví lidé mají zcela jistě život veselejší.
Doplňuji:
Ale jo Mosoji, jen kdyby se polovina těch peněz nerozkradla ☹

Drap

A znáš nějaký lepší způsob. Kde by se nemusely platit daně a za překročení zákona by nebyl nikdo trestán ? Pokud ano, tak brzy dostaneš Nobelovu cenu

Rocker

Z těch daní se platí třeba učitelky,pošťač­ky,policisti,ha­siči a další lidi,kteří jsou potřební ale nic nevyrábí.Ale taky tisíce zbytečných úředníků a kravaťáků,pronájem Grippenů a další věci,o kterých nemáme tušení.

Jindra B

Protože kdyby jsi daně neplatil, tak se tu teď takhle neptáš. Lezeš totiž po stromech a bojuješ s konkurenčníma tlupama o přežití…

Pepa25

Daně jsou příjmem státu, který z nich platí veřejné výdaje, které jsou schváleny volenými zástupci všech, i dělníků. Mmch na platy státních zaměstnanců jde jen malá část daní, jdou z toho investice do infrastuktury, vzdělání, zdravotnictví, kultury …

Mc Merkurion

jestli se ptáš: „Co z toho má obyčejný pracující člověk?“
tak ti odpovím,slabší povahy deprese,jiní kocovinu,a malá část to neřeší…