vivatisCZ

Co je na smíchu zdravého?

Říká se, že kdo se směje tak si prodlužuje život to znamená, že smích je asi zdravý. Co je na něm zdravého?

Nejlepší odpověď
www

Produkce serotoninu.
Více ve zdroji.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=sm%C3­%ADch+produku­je&client=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&

Další odpovědi
Lucijej

U každého srdečného zasmání dochází k prohloubení dechu, čímž je uvedeno do klusu srdce, hrudní koš, bránice a plíce. Tato svalová vibrace působí jako masáž na žaludek a střevní trakt. Tím je povzbuzeno zažívání. Smích též podpoří produkci endorfinů – tzv. hormonů štěstí, které mají protibolestivý účinek. bolesti hlavy, zubů a svalů tak mohou být zmírněny.
Endorfíny regulují psychický stav a mohou nás přenést do výborné duchovní nálady.

Některé nemocnice ve světě zaměstnávají kvůli hojivému účinku smíchu dokonce šprýmaře z povolání. Například v nemocnici sv. Josefa v Houstonu v Texasu vyprávějí sestry a lékaři denně patnáct minut vtipy. Neboť ze zkušenosti vědí, že vzhledem k tomu mohou jít pacienti o dva dny dřív domů.

Na jiných anglických a amerických klinikách mají opravdové pokoje smíchu, v kterých se promítají filmy, v nichž vystupují klauni, nebo kde rodiče a zdravotní personál baví děti vyprávěním veselých příhod.

Z hojivého účinku smíchu nemají prospěch pouze děti, ale i dospělí a staří lidé. V kalifornských starobincích patří básně a návštěvy klaunů k úspěšnému standartnímu ošetření mozkových poruch, poruch prokrvení a depresí.

Také bolestivé svalové křeče se uvolňují smíchem.

Profesor William Frey, psychiatr na Standforské univerzitě, zjistil, že smích zrychluje puls již po pěti minutách na 130 tepů za minutu. Smích dává do běhu krevní oběh – stokrát se zasmát působí jako deset minut veslování.

A kdo se směje v ožehavé situaci, zpomaluje vyměšování stresového hormonu adrenalinu. Srdce potom tluče klidněji, svaly se uvolní z křeče, člověk se cítí zase uvolněný.

Smích nedělá dobře jenom tělu, ale ze smíchu těží i naše psýcha. Pouhým úsměvem dáte svému mozku a druhým lidem na srozuměnou, že se cítíte dobře, volně a že jste otevření a komunikativní­.Vepište odpověď…

Zdroj: http://zdravi­.doktorka.cz/smich-leci/

marci1

Při smíchu se uvolňují endorfiny, zvyšuje se imunita, tlumí bolest. Podrobněji : http://www.cpzp­.cz/clanek/551-0-Smich-prodluzuje-zivot.html

iceT

http://cs.wiki­quote.org/wiki/Sm%C3%AD­ch
I nemocným lidem smích pomáhá,než když se kolem nich chodí po špičkách a se zakaboněnou tváří.Člověk,co se mračí,nemá ani moc přátel,protože vypadá nepřístupně.