Weroniq

Co je na skladbě Půlnoční od V.Neckáře smutného?

hodně lidí říká, že ač je píseň vánoční, tak je hodně smutná a pesimistická.. mně se tak ale nejeví.. pochopila jsem ji nějak špatně? má nějaký jiný význam?

Nejlepší odpověď
www

Smutný je životopis a zdraví pana Neckáře.
Týká se to jen nás, „starších“. Já si jej pamatuji jako klučinu 😉

Další odpovědi
fcoop

Že by u ní člověk řval smíchy.....těž­ko,že?
S hudbou je to trochu složité – u každého vzbuzuje krapánek jiné asociace-pocity.
Že tahle písnička oslovila tolik lidí......
Je to určitě umocněno tím,že ji zpívá právě Neckář.Hlavně je O NĚČEM.
A je v ní i jistý druh odevzdanosti – přesněji – pochopení a smíření se.

A pak ta prosba.........

Podobný náboj má jedna scéna z filmu JFK,kdy hl. osobě v parku říká jeden ze „Zasvěcených“:
„Víš-----------lidé v podstatě touží po pravdě.
A pravda je na tvý straně-----kámo“.