quentos

Co je na nové verzi prohlížeče od Google (Chrome) tak „cool“, že slovo cool má i v názvu?

Osobně mám tedy dobré zkušenosti jen se starou verzí Google Chrome, ta dodnes dobře slouží. Zato nová se často „seká“ hned po otevření podobně, jako to měl ve zvyku Firefox, než jsem se naštval a odinstaloval ho.

Nejlepší odpověď
Bedy

Abych pravdu řekl, tak jsem se ještě s touto novou verzí nesetkal, ale je možné, že zítra se s tím setkám a budu chytřejší 🙂

Doporučoval bych přejít na SRWare Iron. Je to úplně to samé, co Chrome, neseká se, je ještě možná svižnější.

SRWare Iron prohlížeč tedy na rozdíl od Google Chrome:
•nemá žádné klientské číslo (na rozdíl od Chrome), 100% tedy nemůžete být dohledatelní co a jak na internetu navštěvujete atd.
•nezapisuje si, kdy byl Iron prohlížeč nainstalován
•při psaní do adresního řádku Iron nenašeptává – toto našeptávání je totiž realizováno dotazem na Google (vlastně tak jsou odesílány informace co a jak navštěvujete)
•místo chybové stránky serveru zobrazuje Chrome chybovou stránku Google, toto Iron nedělá
•Google Chrome při chybá odesílá hlášení firmě Google, toto opět Iron nedělá
•Iron nepředává žádné dodatečné informace o prohlížeči, Chrome např. informuje, kde a kdy bylo staženo atd.
•Iron neobsahuje aplikaci Google Updater – ta je povinnou součástí Google Chrome a při každém spuštění Windows instaluje na pozadí, ale zejména odesílá řadu informací o vašem počítači
•Iron nespouští 5 sekund po spuštění na pozadí domovskou stránku Google

Nebo přejděte na úplně jiný prohlížeč, třeba Opera či Internet Explorer…

Zdroj: http://www.zdar­ma.org/1018-srware-iron-prohlizec-jako-google-chrome/

Další odpovědi
badisko

Nic jen to dobre zni :D nic na nem cool neni …osobne uz delsi dobu pouzivam Operu ..neseka se jede plynule svizne i to opera turbo se da obcas pouzit ..prehledna a je v ni vse co potrebuji ..takze pro me je cool opera …Take jsem presel z Firefoxu nelibilo se mi sekani ..caste… pady atd …ale na ubuntu firefox pouzivam a nemam nejmenci problem…D Rozhodne chrome NENI COOL ale ..spis Matahari

briketka10

já používám jen tu Mozillu Firefox a obyčejný
Google tak ti neřeknu co je na něm tak "cool " ..
Doplňuji:
badisko,

Hhh..Matahari :))

pl4toon

Netuším, pro mě Chrome nikdy nebude cool. Je to jen jeden z dalších práskačů v PC, kterým se snažím vyhnout.
Ani jsem nečekal, že Bedymu dám někdy palec, ale tentokrát prostě musím :)
Doplňuji:
Pro zklamané z Firefoxu:
Bohužel Firefox je defaultně nastavený s předpokladem, že poběží na středně výkonných a výkoných strojích. Takže se může stát, že na pomalejších strojích (nebo na zahlcených, či špatně nakonfigurovaných Windows) se „seká“. Najděte si stránky s návody jak upravit (vytunit) Firefox a nastavte si ho podle svých potřeba a aktuálního výkonu HW.

uccello

Chladnokrevný práskač, asi tak by se to dalo shrnout. Vždy jsem jel na Firefoxu, jen jednou jsem na chvíli vyzkoušel Chrome a rozhodně nebyl nijak svižnější, spíše naopak. Ale to by byla jen maličkost, je tam pár funkcí, za které bych ty vývojáře profackoval.