AlesP

Co je na druhé straně zeměkoule naproti ČR?

Jestli to tedy vůbec jde nějak přesně určit, kdyby se země „provrtala“ kde by to jako vylezlo 🙂
Doplňuji:
Tak vyreseno:

lze to opravdu jednoduse zjistit pomoci dopoctu souradnic:

S=N, W=180-E

Tedy napr. pro brno (N49°11'29.883" E16°39'13.399)

je to 49°11'29.882"S 164°3­9'13.399"W

(diky lidem z GC.cz)

Nejlepší odpověď
led

Južný Atlantický oceán približne v strede (cca 300 míľ južnejšie) na spojnici medzi Kapským mestom (Afrika) a Hornovým mysom (Južná Amerika).
Zoberte si plavky, je tam veľa vody :)
Doplňuji:
oprava zabudla som počty, ak niečo prechádza cez stred musí sa odpočítavať údaj
50.087222° S, 165,578889° W
správne ide o Tichý Oceán viď obrázok:
http://www.ulo­zisko.sk/539745/P­raha_opacny_bod_po_pr­evrtani_Zeme.jpg
spojnica Tasmanovej Zeme (Austrália) a Hornov Mys, Nový Zeeland leží v polovici plavby medzi Austráliou a „našim bodom vrtu“

Další odpovědi
venkovan

Obávám se, že je tam jen moře. není nic jednoduššího než si vzít souřadnice ČR a zrcadlově je přenést na druhou stranu planety.
Mimochodem – nedávno jsem se potkal s rodilými Australany. Byl jsem překvapen. Pořád mi říkali, že to jsou z obrácené strany Zeměkoule, ale fakt nechodí po hlavě, ale po nohou.

fcoop

Vylezlo by se z moře (Pacifik) – nejbližší země je Nový Zéland.

Lorrien

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-se-dostanu-kdyz-se-prokopu-skrz-zemi … :)

Funna

dala bych palec tazatelce, jak si pěkně a jednoduše odpověděla…a taky m „kačerům“, co jí to tak napověděli .-))

led

Prekonať stred Zeme sa doteraz podarilo len hrdinom románu Julese Verna Cesta do stredu Zeme a Superpoldovi Terrence Hillovi