Co je na číslovce sedm tak zvláštního?

Sedm krkavců, sedm trpaslíků, sedm kulí jak v Sarajevu, sedm let neštěstí u rozbití zrcadla (setkal jsem se i jen neštěstí ten den do 19:00), 7 chříchů (nenažranost, závist aj.).

Nejlepší odpověď
fcoop

Proč je číslo 7 mystickým číslem ? Je známo sedm dní stvoření (Kniha Genesis),
sedmé nebe (Svaté spisy), sedm divů světa, sedm barev duhy, sedm čaker,
sedm chrámů, sedm Pečetí, sedm smrtelných hříchů, sedm ctností a sedm slov.
Ezechiel mluví o „sedmi andělích Páně, kteří se po celé Zemi a skrze celou Zemi rozptýlili“.
Ve Starém zákoně byla Noemova holubice 7 dní na cestě.
7 schodů vedlo do jeruzalémského chrámu, který byl postaven za sedm let.
Kabala rozlišuje 7 nebí, Egypťané věřili, že do nebe vede 7 cest a také nebeský
chrám Babyloňanů měl 7 úrovní a antický Řím byl vybudován na sedmi pahorcích.
Na stejném počtu kopců se rozkládá i naše stověžatá matička Praha.
Sedmička je už od starověku považována také za číslo života............

http://www.ma­gicabohemica.cz/moc%20ci­sel.htm

Takových čísel je víc,nejenom 7.
Bůhví proč,a to možná! doslova.
Spousta věcí bude prostě odpozorovaná,lidé si je pak,celkem pochopitelně vysvětlovali a vysvětlují mysticky.

anonym

Badisko, pro mne 13 a ve spojení s pátkem, to je pro mne ráj.