co je možné vyčíst z trestního rejstříku

jsem v podmínce a nový zaměstnavatel po mě chce nový výpis z TR.Až o něj požádám ,bude tam popsané z čeho mám podmínku?
Nebo tam bude jen ,že jsem v podmínce?

Odpovědi
standa

Pokud vynechám problematiku, že zaměstnavatel není v odůvodněných případech oprávněn požadovat výpis z RT…

…tak lze zjednodušeně říci, že ve výpise budou uvedeny detaily o trestném činu, resp. o trestech

ZÁKON č. 269/1994 Sb., o Rejstříku trestů :

§ 13
Ve výpisu se uvedou všechna dosud nezahlazená odsouzení včetně údajů o průběhu výkonu uložených trestů a ochranných opatření, pokud se podle zákona na pachatele nehledí, jako by nebyl odsouzen.

bartt13

ANO