Co je mateřské znamínko?

Nejlepší odpověď
BEAES

Pigmentové névy jsou nahloučení pigmentových buněk. Névy samozřejmě mohou být tmavé, jak je běžně známe, ale mohou být i amelanické – pokud neobsahují barvivo, kterému se říká melanin.

Pigmentové névy mohou být založeny již během vývoje plodu. Jsou to útvary, které vznikají z určitého embryonálního listu neuroektodermálního založení, to znamená z toho nejzevnějšího listu z kterého se odvíjí kůže, z kterého se odvíjí centrální nervový systém. Předpokládá se, že mají spojení prakticky po celém těle.

Pigmentové névy se však také mohou tvořit na kůži až v průběhu života, a to nejčastěji od útlého dětství do dospívání.

Zdroj: http://www.ro­dina.cz/clanek959­.htm

Další odpovědi
hanulka11

Mateřské znaménko může být vyvýšené -piha ,apod.,nebo ploché -třeba jen skvrna na kůži kdekoliv na těle.Může být znamének i více a na místech která jsou nejvíc namáhana jsou i dost nebezpečná-jestliže hrozí třeba jejich rozedření nebo jiné mechanické poškození. Je dobré navštívit specialistu, který znaménka prohlédne a popř.odstraní. Také není vhodné je vystavovat zbytečně slunci.Pokud se stane a znaménko se zvětšuje nebo krvácí měli bychom neprodleně lékaře navštívit.