Co je ložisko roztroušené sklerózy.

Odpovědi
Miroslavst

ložisko, který zapomnělo kuličky.

hanulka11

V bílé substanci mozku a míchy nacházíme u osob s roztroušenou sklerózou (RS) typické změny, které vědci nazývají ložisky nebo plaky. Tato ložiska mohou být pouhým okem neviditelná a v počátečním stadiu se nedají vizuálně dokumentovat. Pokud v průběhu let nebo desetiletí narůstají, anebo se stékají do větších zánětlivých ložisek, můžeme je již rozeznat technickými prostředky. Skutečnost, že se tato ložiska nacházejí na vícero míst v CNS, dala vzniknout názvu „roztroušená skleróza“. Druhá část tohoto sousloví odkazuje na ztvrdlé jizvy (skleros = tvrdý), které jsou následkem přestálého zánětu.

Zdroj: http://www.bi­ogenidec.cz/Roz­trou%C5%A1en%C3%­A1_skler%C3%B3za­.aspx?ID=3820