Pavel1212

Co je levnější? Vařit vodu v konvici nebo na sporáku?

Nejlepší odpověď
anonym

Sice je určitý rozdíl zda je sporák elektrický nebo plynový, ale v zásadě je vaření v konvici levnější, protože spirála je v přímém kontaktu s vodou a nedochází k takovým zbytečným ztrátám.
Doplňuji:
Ad pariskiki, cena plynu je levnější než elektřina, navíc u elektrického ohřevu je to měřitelné a tudíž přímo srovnatelné.
Tvůj zdroj – „z hlavi“ je opravdu úsměvný.
Takže rekapitulace:

  1. nejlevněší – konvice
  2. plynový sporák (hořák) – dražší
  3. elektrický sporák – indukční nebo keramická deska – ještě dražší
  4. el. sporák, odporová plotýnka – nejdražší

Další odpovědi
pariskiki

podle toho jastli je sporak plynovy nebo elektricky na paru
plyn konvice elektrika to je jedno

Zdroj: z hlavi