JájsemRaibek

Co je lepší udělat na podzim se záhonem?

Zrýt a nechat přes zimu a teprve na jaře záhon upravit?
Nebo zrýt a zrytý záhon upravit před zimou (rozbít hroudy atd.)?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ryje se na podzim a nic se nemusí rozbíjet. Hroudy se samy rozpadnou přes zimu, působením povětrnostních podmínek.

Další odpovědi
klumprt

Já to jenom zryju a to mě tak vyčerpá, ža na další úpravy mám chuť až zjara.

zjentek

Zryj nahrubo- obrať hlínu na hloubku rýče.
Já na záhony nasypal trávu, co jsem sesekl sekačkou při posledním sekání a takhle jsem to zaryl pod zem, čili do půdy. Ale nevím proč. Můžeš to udělat taky tak.

hapiky

Já obdělávám zahrádku celý rok.

SADLIK

Záleží na tom, co budeš příští rok na záhon dávat. Někdy musíš pořádně hnojit-hnůj nebo zelené hnojení, tráva, zelené zbytky ze zahrady , třeba pod brambory atd., jindy stačí otočit , zrýt jen nasucho a nechat ležet, pod mrkev a podobně. V žádném případě půdu nehrabat až na jaře. Už aby to bylo.

Michálek1245

Dobrý den, my ho vyplejeme, zryjeme, rozbijeme hroudy a necháme být tak, jak je. Nic jiného nemá význam. Můžete přidat nějaká hnojiva podle chuti, hodně záleží na tom, co na záhonech budete příští rok pěstovat. Mrkněte na článek od https://www.vy­bavzahradu.cz/clan­ky/podzimni-zahrada-a-jak-o-ni-pecovat/ který právě pěkně popisuje to, jak pečovat o zahradu na podzim. 😉