Avatar uživatele
hapiky

Co je lepší: dlouhé vedení, nebo tzv. krátký spoj?

V restauraci jsem zaslechl dotaz: Mám to uhlí prodat, nebo ty kamna koupit? Fakt nevím, co to znamená, proto jsem to tu napsal jako otázku.
Zřejmě to musí být sakramensky ujeté, že mně někdo smazal.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1765 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

No, já se ani nedivím, že to někdo smazal, páč bez kontextu to znělo jako nonsens. Mně to docvaklo až teď. Domyslel jsem si, že chlápek má doma hromadu uhlí a stará kamna mu dosloužila a tak medituje, jestli si má koupit nová kamna na uhlí, nebo přejít na jiný typ paliva. Kraťas by bylo rozhodnutí pořídit si mikrokoksovnu a pak topit svítiplynem a koksem. A ještě by k nám do valmezácké Dezy dodával benzol a dehet. To by normálním lidem docházelo hodně dlouho a těm s dlouhým vedením by to nedošlo vůbec.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Toť dilema. Záleží však nejvíce na tom, jestli ona osoba potřebuje topit, či ne. Koupí kamna-topí. Prodá uhlí, ušetří za koupi kamen, obdrží obnos za uhlí a peníze propije. Koupí kamen si „ušetří“ játra a bude mít doma teploučko. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Kepler: Chápal jsem to jako dvojsmyslné, jenže na ten druhý smysl jsem nemohl přijít. Dvojsmyslné už proto, že se všichni okolo začali smát.
Jinak jsem tím dlouhým vedením myslel sebe, kraťasem mazálka.

před 1765 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek