Avatar uživatele
pizlicka

Co je lepší? Byt, nebo dům?

V čem vidíte výhody užívání bytu a menšího domku? A proč jsou byty mnohdy dražší než domky?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Kepler před 2424 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Já upřednostňuji domek. Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Každému vyhovuje něco jiného. V této věci si musí vybrat každý sám

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Není lepší ani jedno. Každá varianta má svá pro i proti. Já preferuji dům.

smack – jestli si myslíš, že v baráku nebudeš muset řešit sousedské spory, tak se hluboce mýlíš. Na blba narazíš všude. Vlastní zkušenost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orestez

To je jasné. To jsou ty důvody. Člověk se vrátí domů. Když bydlí v paneláku, může se z práce vrátit později a stačí nakoupit ve slevě 1,45 kg rajčat, potom vyjede výtahem, který stál milion, a v bytě otočit termodelníkem a je teploučko. Bláto tam není. Je tam neviditelná uklízečka, kterou platíte. Pohodlný položivot. Naproti tomu na poloumírání je dobrý vlastní barák. Dojezd do zaměstnání autem super. Jen míň času. Čím se topí? Kamna + plyn. Vzít v osobní potaz, jak kvalitně žít a kde. Já to vím kde. V koupeném domečku. Nenudíte se tam, ale všechny závady jdou lehce vyřešit. Raději starý dům s vědomím větší vzdálenosti od města než řadový developerský satelit. Své soukromí, ne foťák na tyči od sousedů. Dát si tam snad bazén nebo si domek naplnit zvířaty. Kočky, pejsky. Vlastní zvukové zázemí bez samovolných výčitek, někdo zvonil? Taky + jsou větší skladovací prostory. Když je k tomu kousek vlastní zahrady, tak proč bych se dál rozmýšlel? A k tomu muž řemeslník. Tak snad můžete grilovat ne na balkoně, ale na svém.
Daň z nemovitosti, kolik činí – ročně 300 korun? Vlastní studna, nějaká výhoda je.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Můj dům, můj hrad. Dům je pro mnohé útěk před fádním stereotypem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

Doporučuji dům, vyhneš se negativům od sousedů.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cechacek

Dům v Beverly Hills a mít přítele, milence, sponzora, zlatokopa, údržbáře nebo druha na psí knížku, případně pracháče politika.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Eliska42

Záleží na bytu a na domku :) Osobně bych ale určitě stokrát radši brala domeček, než byt. Z bytu jsme se nedávno vystěhovali do vlastního domečku a už bych rozhodně neměnila. Je tu mnohem víc soukromí, můžeme si všechno předělat podle svého a ze všeho nejhlavnější je, že mám konečně vlastní zahrádku. :) Moc pěkný jsme sehnali tady: http://www.eu­robydleni.cz/do­my/prodej/ , tak když budete hledat, tak se zkuste mrknout. 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2161 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orestez

No tak takový překlepy mě serou protože to nedává smysl bez znalosti mého vyjadřování. Takže oprava: Taky plus…

před 2424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

😁 dobrýýý,á to přelouskám 🙂

před 2424 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek