nimecacek

Co je lepší buď zapnout screensaver nebo vypnout obrazovku

Je lepši mít hdtv monitor propojený s notebookem aby se monitor vypínal nebo aby se zapínal na screensaver pok jedno s toho tak na kolik min.

Nejlepší odpověď
Hlada

Screensaver u LED obrazovek nemá původní smysl. LED obrazovky nemají luminofor, který se vypaluje statickým obrazem. Vypínání má smysl jen pro šetření energií. Protože ale časté zapínání může zkrátit životnost, zvolil bych kompromis – po nějaké době nečinnosti, třeba půl hodiny, nechat automaticky vypínat podsvícení.