baryyk500

Co je lepsi? Koupat se ve verejnem bazenu, nebo v umele vytvorenem jezirku?

Je lepsi se kopuat ve verejnem bazenu, kde se koupe kdekdo a cisti ho jednou za tyden, nebo se koupat v umele vytvorenem jezirku, kde jsou rostliny a je to bez ryb?

Nejlepší odpověď
gecco

A není lepší se koupat v normální řece?? – s rostlinami, rybami – a všelijakou jinou žouželí???
😉

Další odpovědi
Quimby

Jentak na začátek, pojem „uměle vytvořené jezírko“ si odporuje…
Čistota vody v jezírku a bazénu je snad vidět na první pohled, ne?
Ani jedno by ale člověku nemělo ublížit, pokud nemá specifické alergie.

anonym

Že tys něco požila? 🙂 Já ty veřejný bazény nemusím, jen když je fakt málo lidí a pak ještě použiju sprchu, která je hned vedle bazénu.

postcd

pokud je v jezírku voda čistá natolik, že je vidět hlouběji do vody, při vstupu dovnitř/ven se voda nekalí, není tam bahno, tak bych se radši koupal tam. Jinak bych nepotápěl hlavu pod vodu ani v jednom případě a po vykoupání v bazénu osprchoval

štamgast

Já se nekoupu vůbec, vodu ve větším množství než napouštěnou ve vaně nesnáším a nahání mi strach.
Ale přesto:
Veřejný bazén se svým způsobem čistí furt, jelikož tam pouští chlór do vody. Velký čištění se dělá po sezóně. Ale je tu riziko kožních nemocí, koupání ve vodě do které možná někdo vykonal potřebu. Ale zase jsou tam plavčíci.
Umělé jezírko má v podstatě stejné výhody/nevýhody jako bazén ale musíš si je obrátit.

mosoj

Ty hodláš tu vodu pít ?