Avatar uživatele
hawranek

Co je krudon?

Co je to krudon? Nedávno jsem narazila na produkt Strouhanka z krudonů- vzhledem k tomu, že to stojí 11 Kč/kg a seznam éček je na delší počtení, moc tomu nedůvěřuji…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? manon, kapka, johana 56, Pájo před 4118 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

Je to pečivo pečené speciálně na strouhání.
Ze stejného pečiva se dělají krudony/krutony (opečená, na kostičky nakrájená houska) do polévky, nedo se krájí na plátky, opeče a ochutí kořením (bake-rolls)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Conchus

Více se říká „kruton“, viz nějaká kuchařka. Můžeš si je udělat z bílého či tmavého chleba. Je to výborná vložka do polévek a nic nemusíš kupovat

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Není nad domácí strouhanku+++ Když jsem se učil byli jsme na opravě v pekárněTam jsem pochopil proč má kupovaná strouhanka trochu chlebovou chuť. Po namíchání chlebového těsta se na stejném stroji míchá těsto na rohlíky. To co je ve stroji se vytlačí zvlášť a peče se to na strouhanku.Koupil jsem si strouhanku u soukromníka je v ní mák z housek, kmín a sezam. Když jsem nemněl mlýnek, usušil jsem rohlíky na topení a zabalené v utěrce rozdrtil pivní láhvi. Přesel, to jemné šlo na obalování a to hrubší do sekané..
Doplňuji:
Ps ani v normálním rohlíku se nevyhneš nejrůznějším Ečkům Do mouky se přidává na zlepšení chuti sladový výtažek a kdo ví cov té zuělechťovací přísadě vlastně je. Radeji si s tím nelámu hlavu..

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek