hawranek

Co je krudon?

Co je to krudon? Nedávno jsem narazila na produkt Strouhanka z krudonů- vzhledem k tomu, že to stojí 11 Kč/kg a seznam éček je na delší počtení, moc tomu nedůvěřuji…

Nejlepší odpověď
Hykam

Je to pečivo pečené speciálně na strouhání.
Ze stejného pečiva se dělají krudony/krutony (opečená, na kostičky nakrájená houska) do polévky, nedo se krájí na plátky, opeče a ochutí kořením (bake-rolls)

Další odpovědi
Conchus

Více se říká „kruton“, viz nějaká kuchařka. Můžeš si je udělat z bílého či tmavého chleba. Je to výborná vložka do polévek a nic nemusíš kupovat

elektrikář

Není nad domácí strouhanku+++ Když jsem se učil byli jsme na opravě v pekárněTam jsem pochopil proč má kupovaná strouhanka trochu chlebovou chuť. Po namíchání chlebového těsta se na stejném stroji míchá těsto na rohlíky. To co je ve stroji se vytlačí zvlášť a peče se to na strouhanku.Koupil jsem si strouhanku u soukromníka je v ní mák z housek, kmín a sezam. Když jsem nemněl mlýnek, usušil jsem rohlíky na topení a zabalené v utěrce rozdrtil pivní láhvi. Přesel, to jemné šlo na obalování a to hrubší do sekané..
Doplňuji:
Ps ani v normálním rohlíku se nevyhneš nejrůznějším Ečkům Do mouky se přidává na zlepšení chuti sladový výtažek a kdo ví cov té zuělechťovací přísadě vlastně je. Radeji si s tím nelámu hlavu..