autacek

Co je konkrétně závadného na pornu, krom toho, že pohled na souložení přijde lidem neslušný?

Přitom se v soukromí mnozí rádi podívají. To ani nezmiňuji mnohé lidoopy, kteří se vzájemně páří i na veřejnosti a před potomky a nikterak nevhodné jim to nepřijde.

Tkví tedy ta závadnost pouze v lidském myšlení a je pozorování souložící dvojice skutečně tak závadné?

Nejlepší odpověď
anonym

Závadného na tom není zřejmě nic. Jen to prostě není práce kterou by si zrovna rodič pro své dítě představoval, takže vždy bude porno vnímáno jako cosi hodně přízemního už jen z tohoto důvodu.

Pokud jde o nahotu tady máš samozřejmě pravdu, to jak ji celospolečensky vnímáme je jenom zvyk. Jedna kultura považuje za nepřijatelné odhalit pokrývku hlavy, ve druhé se nikdo nepozastaví nad tím že se ve společnosti pohybujete nazí naprosto běžně. Je to jen o zvyku.

Další odpovědi
quentos

Ujasni si rozdíl mezi pornem a erotikou. Zatímco erotika je krásná, porno je (dokonce tak praví i slovník) nestoudné a oplzlé. Zatímco erotika se zaměřuje na celé tělo a jeho krásu, pornu jde jen o pohlaví a jejich spojení. Dále jelikož pornofilmy jsou furt jenom samá soulož, vytváří v (zejména mladých) lidech nezdravé představy o tom, jak dlouho a jak často by měl „správnej chlap“ „moci“ vydržet souložit. No a v neposlední řadě se častým sledováním porna může vytvořit závislost, a to dokonce taková, že daný závislák bude upřednostňovat sledování porna před souloží.

Kelt

Všechno je věc názoru a norem, hodnot a pod. Některá společnost bere různé akty podle dohody jako normální, ostatní jako tabu. Někteří je odsuzují, jiní jsou pro, a zbytek je neutrální a taky možná neinformovaný. Děj v přírodě běžný a umožňující přežití a zachování rodu se v lidském provedení a upravenou režií a zpracováním stává úspěšným komerčním produktem. Pokud je poptávka bude i nabídka. Zakázané ovoce nejvíc chutná. Možná by pomohla větší informovanost a dostupnost, pak by to nebylo tak zajímavé. Tím to nechci obhajovat, ale člověk touží po tom, dostat se do třinácté komnaty.

Kepler

Mně vadí na pornu, pokud je tam vulgárnost a obscénnost. Nemusím mít syrové a hloupé porno, rafinovaná erotika je vkusnější a dráždivější. Za dětskou pornografii bych věšel bez rozsudku.

zjentek

Porno jako takové není příliš příznivé pro duševní a fyzický stav člověka, stejně jako třeba přežírání se, spotřeba drog či gambling. IMHO existuje souvislost mezi „nevychovanou“ společností a vládní benevolencí při regulaci podobné spotřeby. Nebezpečnou závadnost vnímám v nepopiratelně rostoucí agresivitě společnosti, která se jako bublina nafukuje přímo úměrně k této „spotřebě požitků“, mezi kterými porno hraje ZÁSADNÍ úlohu, jelikož taková obyčejná soulož může být (za určitých okolností) někdy více, než pohádková výhra na ruletě a všichni víme, že takový „bonus“ neprospěje jek šťastnýmu jednotlivci, tak právě ani celý společnosti a kam taková výhra (svatba s princeznou, chcete-li) vede! ;)