Co je kód Diamant a kde jej používají?

Nejlepší odpověď
suaeda

Vysvětlení diamantu je např. zde: http://www.sdhpis­nice.cz/modules­.php?name=Con­tent&pa=showpa­ge&pid=4
Jinak pro doplnění se dále můžete setkat s:

  • Kemler kódy, UN kódy (např. na nákl.autech, a na železnici),
  • R věty, S věty (ty jsou vidět např. na různých sprejích) atd.

Je v tom čím dál tím větší binec.
Inu jak to vystihl <arygnoc> jde neústále o nějaké importy.

Další odpovědi
arygnoc

kristepane, tak už tu máme aj hasiča, akoby neplavec nestačil.

je to označenie nebezpečných látok.
nebudem rozoberať čo a ako, ale nazvané podľa tvaru (stojatý kosoštvorec rozdelený na 4 časti.
Zasa americký export, akoby nestačili naše staré dobré nápisy: Pozor, výbušné! a pod.

anonym

R věty = nebezpečí
S věty = ochrana, pomoc

anonym

suaeda: evropská dohoda ADR (silniční) a RID (železniční), ještě je letecká, říční a námořní