panbebe

Co je kdyz je velka lampa a pak velky kust kouroveho skla, a kdyz se mezi ne vlozi obycejny kus plast je duhovy?

Tento jev jsem videla v planetariu a potrebovala bych vedet o co v nem jde. Tady je fotka toho plastu

https://www.e­mail.cz/downlo­ad/i/kmpHWWug­bhdVNHsBt2PO_c5tzJvKo­aVYRbrK_fu08qo­qOTPYmxr2S9rJHNPmV­Shfw-E0670/bebe.png

Nejlepší odpověď
mosoj

Rozklad světelného spektra . Většinou se to demonstruje na průhledném hranolu. Bohužel tvoje vyjadřování je na úrovni první třídy.