johan9

Co je kauzální léčba?

Odpovědi
Emefej

Zaměřuje se na příčinu nemoci, tzn. na kauzální vztah mezi příčinou a jejím následkem.

anonym

http://www.lin­kos.cz/slovni­cek/?wizard_fil­ter_item_glos­sary_name=l%C3%A9%C­4%8Dba+sympto­matick%C3%A1

gecco

Kauzální léčba – zaměřuje se přímo na léčení nemoci – např. podávání antibotik při bakteriálních onemocněních (zánět…).

Jinou variantou je symptomatická léčba – ta se zaměřuje nikoli na nemoc samotnou, ale na mírnění jejích příznaků – např. podávání přípravků na mírnění teploty či dýchacích potíží při chřipce.