co je kaizen

Kaizen by měl být jeden z nástrojů řízení kvality, ale nevím jak funguje, v čem je podstata.

Odpovědi
kazisvět

Je to metoda stálého zvyšování kvality výroby, který vznikla v japonské Toyotě. Asi má hodně do sebe, protože se Toyota postupně stává největší automobilkou na světě. I v ČR ji používá hodně výrobních podniků, zpravidla se zahraničními vlastníky.

Podstata je v tom, že do řízení kvality je zahrnut každý zaměstnanec. Zaměstnanci pravidelně podávají návrhy na zlepšení efektivity práce, většinou úplné drobnosti, ale celkový efekt je pak velký.

LuciJe

Kaizen je původně japonská filosofie managementu spočívající v stálých malých zlepšeních, za která jsou zodpovědni všichni pracovníci podniku, důraz je kladen na kontrolu kvality a zlepšovatelství

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pojmy/p1783-kaizen.aspx