zjentek

Co je ještě dobré dělat a co už je nesmysl? Povíte mi to?

Znám mnoho lidí, kteří dělají přesně jen to, co dělají a čemu se věnují, ale převážně přesně vědí, co je dobré dělat a co už je nonsense. Je možné jejich názor sdílet, anebo také ne, což funguje obousměrně, jako třeba wifi. A tak se pro jistotu ptám i zde, bo úplné jasno v tom necítím.
(Omlouvám se, pokud mi odpověď utelka třeba v některém ze zákonů a tím pádem zde obtěžuji neznalostí, která mě ovšem nijak neomlouvá. Prosím odpovědi bez urážek a ponížení. Odpovědi typu nevím, na co se ptáš, nejsou ničím proti ničemu. Děkuji.)

Nejlepší odpověď
annas

Mělo by dobro prospívat vám, ale mohl byste pomoct i druhým.

  1. Třeba sám sobě prospějete tím, že se dobře vyspíte.
  2. Stejně vašem zdraví pomůže zdravá strava, nemusí jít o dietu, ale lze užívat čaje, bylinky pro zdravé trávení
  3. Můžete někomu zavolat, poznáte, zda jste ho potěšil.
  4. Když někoho potkáte, vaše pohledy se setkají, usmějte se. Někoho potěší, jiný bude udiveně koukat. Úsměv často vyřeší různé problémy, jindy naopak pomůže mlčení.
  5. Třeba podržet dveře, i to někdy pomůže.
  6. Jste muž, takže třeba pustit sednout v dopravním prostředku těhotnou ženu, nebo někoho s holí.

Jsou to zdánlivé maličkosti, které Vás nic nestojí, takže nesouhlasím s Rokiem, že jde o zbytečnou práci.

Přece dokonalost se skládá ze samých maličkostí, ale sama dokonalost není maličkost. Nějak tak to řekl jeden významný umělec. Určitě jeho jméno znáte.

Co je nesmysl? Těžko říct, pro každého je to něco jiného. Záleží na okolnostech, reakci druhého.

"Žádná definice nesmyslu nevyjadřuje beze zbytku jeho smysl.“ — Ivan Fontana

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/486294-ivan-fontana-zadna-definice-nesmyslu-nevyjadruje-beze-zbytku-je/

Jde o vaše pocity – dobro je zpravidla méně viditelné než zlo.

Další odpovědi
Rokio

Nesmysl je určitě dělat zbytečnou práci a páchat „dobré“ skutky.

Užitečné je vykonávat smysluplnou práci a činy, které objektivně druhým pomůžou a nejedná se o nevyžádanou­ pomoc.

Nevyžádaná pomoc je špatná a není to dobrý skutek. Vyjímka je poskytnutí první pomoci, když je někdo jiný v ohrožení života nebo je utrpěl vážné zranění, či zmrzačení.

dust8

Dělat cokoliv co nikomu neubližuje. Když to přináší radost, tak o to líp. Atd…

Kelt

To každý posuzuje jinak. Záleží na člověku a na situaci. Například úklid pokoje uděláš jinak ty a jinak pečlivá žena. Ona tam dá třeba kytky a ty ne. Nebo schůzka z dívkou. Někdo ji pozve na výlet, jiný na večeři, další přímo domů. Někdo líbá na první schůzce, jiný až na desáté. Nebo připravuješ si auto, tak tam bereš určité věci a někdo by dal jiné. Výlet v lese s přespáním. Zase bych mohl rozvést. Ale především závisí na zkušenostech a pod. Někdo třeba jde spát a nezamyká se, ale až ho okradou a zmlátí, tak to bude dělat, i když to dříve považoval za nesmysl.

zjentek

Rokio, děkuji.