hanka R+

Co je IP adresa ??

Nejlepší odpověď
nnn1

IP adresa, je unikátní označení, které směřuje na specifický počítač nebo uživatele.
Doplňuji:
IP adresa je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP (internetový protokol).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/IP_a­dresa

Další odpovědi
panenka

IP adresa slouží k rozlišení síťových rozhraní připojených k počítačové síti. Síťovým rozhraním může být síťová karta (Ethernet, Wi-Fi), IrDA port, ale může se jednat i o virtuální zařízení (loopback, rozhraní pro virtuální počítač a podobně).

Zkratka IP znamená Internet Protocol, což je protokol, pomocí kterého spolu komunikují všechna zařízení v Internetu. Dnes nejčastěji používaná je jeho čtvrtá verze (IPv4), postupně se však bude přecházet na novější verzi 6 (IPv6). V jiných protokolech se adresování jednotlivých zařízení může provádět jinak (viz např. MAC adresa).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/IP_a­dresa

hanulka11

každý počítač ná své IP
Zkratka IP znamená Internet Protocol, což je protokol, pomocí kterého spolu komunikují všechna zařízení v Internetu.
Doplňuji:
zde si zjistíš svoji IP adresu
http://www.adsl.cz/

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/IP_a­dresa

aniis8

IP Adresa je jednožnačná identifikace počítače v síti ( takhle to znám ze školy :D )

led

IP je pridelená identifikačná adresa počítača vo svetovej sieti. Každý štát ma pridelený rozsah IP čísiel, podľa toho sa teda dá presne určiť geografické umiestnenie počítača. Ak cestujete s počítačom IP sa vám mení podľa štátu, kde sa práve nachádzate. Nie je prenosné medzi jednotlivými štátmi.

kropitko

Teď jsem se dokonce dozvěděla, že se dá díky IP adrese zjistit to, že když Vám někdo např. tady z odpovědí pošle anonymní hulvátský e-mail a psal Vám i někdy před tím,,tak Vám to najde, kdo to byl,,,fakt dobrý co?! To by jste nevěřili, ale i tací uživatelé existují, jsou tu mezi námi, tváří se jako přátelé,,,no a pak Vás otravují anonymnímy e-maily,,,

led

Trocha doplním
pomocou IP adresy možno lokalizovať umiestnenie počítača. Identifikáciu konkrétneho zariadenia sa robí pomocou MAC čísla. Každé zariadenie má svoje.
Poznámka, ale aj to možno obísť. Z bezpečnostných dôvodov tu nebudem rozpisovať detaily, povedia vám to v servise.

annas

Vím, že nějaká IP adresa existuje. Už v minulém dotazu jsem si přečetla, že podle IP adresy se dají zjisti různé informace o uživateli, i když mění mailové adresy. Vhodné pro anonymní zprávy. Někdy je to dobré vědět, protože mezi námi jsou tací, kteří tuto formu rádi využívají …

Od příštího kalendářního roku bude Policie řešit urážlivé maily a SMS.

hanulka11

zadej si
http://www.adsl.cz/
pak klikni na měření rychlosti a nakonci ti vyjde měření rychlosti a bude tam vpravo i tvoje IP adresa