Jack 12323

Co je investovatelny majetek?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Chápal bych to jako majetek, který jde do něčeho investovat (hotovostní/bez­hotovostní peníze).

Ale on je to asi spíš naopak majetek, do kterého jsme ivestovali (a od něhož něco očekáváme – zisk, vynáší nám nebo bude. Obchod s nemovitostmi, pronájem, komodity).

https://ct24.ces­katelevize.cz/e­konomika/1013405-cesko-ma-rekordni-pocet-dolarovych-milionaru
„Dolaroví milionáři jsou definováni jako ti, kteří mají investovatelné jmění jeden milion dolarů a více, s výjimkou hlavního bydliště, sběratelských předmětů, spotřebního materiálu a zboží dlouhodobé potřeby.”

L.G.

Všechno to, co zbyde po odečtení nákladů a nebo taky možno vykládat subjektivně jako všechno to co jako člověk vydržíte, když o to přijdete🙂.

ivzez

Správně je jenom první odstavec DoTazatelovy odpovědi.

ivzez

@Dotazatel
investovatelný majetek či investovatelná aktiva
jsou prostředky, které lze do něčoho investovat.

(Chtělo by to umět česky.)