co je infiltrace?

tumorózní infiltrace

Nejlepší odpověď
quentos

prosakování, pronikání. Tumorózní = nádorová. Někomku někam proniklo nádorovité těleso

Další odpovědi
Michal

Infiltrace je proniknutí,vnik­nutí.Buď to může být u tajných služeb:agent se infiltruje do skupiny protivníka.To uvádím jak příklad.Je toho víc.U Vaší otázky:Pravdě­podobně nádor prorostl,infil­troval se, např.z jater do močového měchýře.Tumor,chce­teli nádor nemusí být zhoubný.Mějte na paměti,že Vám v mém případě neodpovídá lékař!

Bunnik

Ano, je pravda, co bylo řečeno – tumorózní infiltrace je když nádor roste do ostatních tkání, do tkání v okolí (ano, nádor se může rozšířit i do vzdáleného orgánu, ale to už se nenazývá infiltrace, ale metastázy), např. když prorůstá stěnami střeva nebo když proroste ze žlučníku do jater nebo do cév. Při infiltraci dochází k poškození té tkáně a nádor, který infiltruje do ostatních tkání, je vždycky zhoubný. Ne že by nezhoubný nádor nerostl, to ne, roste, ale ne do tkání, nýbrž svým růstem okolní tkáně utlačuje, ale nevrůstá do nich.