sido

Co je Index podání barev u zářivek a jak se dá zjistit?

Co je Index podání barev " Ra " (Spektrum) a jak se dá zjistit a nebo vypočítat? Existuje nějaký poměr mezi světelným tokem ( lm ) a ( Ra )?

Nejlepší odpověď
tom004

U světelných zdrojů,např. zářivek,tím výrobce udává,jakým druhem světla bude svítit. Např. bílá,teplá bílá,denní světlo,ap.A poměr mezi udanými veličinami,podle mne neexistuje.

Další odpovědi
Hlada

Jsou to dvě rozdílné veličiny, každá určuje jinou vlastnost. Nemůže proto mezi nimi být žádný poměr.
Ra je index podání barev, jednoduše jak zdroj světla zkresluje barvy, světelný tok je množství světla, které zdroj vydává. Např. žárovka zkresluje barvy téměř stejně bez ohledu na její příkon.