Co je identita?

Zajímá mne, zda jsou zpracovány nějaké postupy, jak vytvářet u žáků v odborném školství profesní identitu.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Utváření profesní identity.
Anotace: Práce je věnována tématu utváření profesní identity v období adolescence. Profesní identita představuje jednu z klíčových komponent v rámci profesního vývoje člověka a její utváření je považováno za kritický vývojový úkol v rámci adolescence. Teoretická část práce shrnuje poznatky vztahující se k adolescenci, identitě, teoriím profesního vývoje a konceptu profesní identity adolescenta. Výzkumná část je postavena na kvalitativní metodologii. Metodou polostrukturovaných rozhovorů je zjišťováno, jak studenti prvního ročníku vysokých škol prožívají své profesní směřování na počátku studia. Cílem kvalitativního výzkumu je hlouběji proniknout do rozhodovacích procesů a sociálních vazeb, které rozhodování o volbě profesního směřování ovlivňují a pochopit klíčové problémy, které musí dospívající na cestě k vytváření svého profesního Já řešit. Výzkumný soubor tvoří deset studentů. Analýza rozhovorů je prováděna metodou zakotvené teorie.