hapiky

Co je horší: když se člověk opotřebuje, nebo tzv. zrezaví?

Jasně, každý se nemusí opotřebovat ani tzv. zrezavět…

Nejlepší odpověď
annas

"Je lépe se opotřebovat než zrezivět " – napsal kdysi Denis Diderot.

Záleží na tom, kdy a u koho.

Když někdo někoho nenávidí, tak se sám opotřebovává, aniž si to uvědomuje.

Železo má člověk v těle, takže částečně může zrezivět, ustrnout, ale pomalu může fungovat, než zreziví docela.

Pokud se opotřebuje, jeho výkon je rovněž slabý, tudíž všecho do času.
Ale opotřebovává se pomalu …

Ale myslím si, že lepší je opotřebovat se než zrezivět, tedy mít méně síly než jako zrezivělý někam „zapadnout“, tedy být nečinný.

Ale rez se dá občas odstranit, , ale ne vždy je pak možná naplno fungovat.

Ale kdybych si měla vybrat, tak raději se opotřebovat …

Další odpovědi
Kepler

Metafora: i zrezavělá kolejnice může v přímých trasách vydržet celá desítiletí. Ta v obloucích a křivých trasách se musí vyměnit mnohem dřív…