tomvot99

Co je FileZilla? (Hosting doma ? )

Ahoj,
když použiji program FileZilla, tak mi stačí jen doména a nepotřebuju hosting? ( tedy, udělám si ho z vlastního pc) Je to možné? Nebo existuje nějaký program, který nahradí hosting? … Nechce se mi platit hosting třeba 1 000Kč, když to mohu mít u sebe na počítači ne?
Díky…

Nejlepší odpověď
odik

FileZilla je úplně něco jinýho. Co se „hostingu“ na domácím počítači týká, tak nikdy nebudeš mít tak rychlou a stabilní linku, jak specializovaný datacentrum. Stejně tak když dojde k nějakému HW problému, tak tam je neustále někdo přítomen.

Pokud chceš udělat web, kterej budeš používat jenom ty, pak je to jedno … jinak ale raději využil placený hosting. Z těch levných to je například Wedos.

Další odpovědi
arygnoc

FileZilla je programový manažér na prenos súborov na server cez ftp protokol.

ad doména doma:
čo chcete:
ak chcete mať iba stránky res seba, záleží, v akom formáte budú „páchané“ – na statické stránky potrebujete iba editor (napr. pspad), na dynamické i nejaké prostredie (napr. apache).

pokiaľ chcete mať „server“ doma a stránky pre celý svet (teda prístupné „zvonka“), i tak sa nevyhnete registrácii domény (platené), pretože inak to nejde (nic.cz).
1.000 kč za hosting je hosting zadarmo (dáte si mesačne o dve-tri pivá menej).

;-Q

ivzez

Mepůjde-li o velký web, seženete k placené doméně
(cca 200 Kč ročně včetně e-mailu na vlastní doméně)
i hosting zdarma. Dobrou zkušenost mám např. s TELE3.