Co je esej?

Nejlepší odpověď
myšpulín

Literárně-kritická nebo publicistická stať nevelkého rozsahu o literatuře, kultuře, filozofii nebo společenských aktuálních otázkách a problémech.

Další odpovědi
panenka

Esej je druhem úvahy na určité odborné téma – filozofické, společenské nebo kulturní. Spojuje v sobě odbornost a uměleckost, vyskytují se v ní citově zabarvená slova. Na rozdíl od výkladu zde neplatí přísná pravidla výstavby textu. Zpracování by mělo být živé s obrazným způsobem vyjadřování a lehkým humorným či kritickým tónem. O eseji tak můžeme
říci, že je jemně vtipnou úvahou založenou na úctě k faktům, s nimiž se pracuje volně. Autor
eseje by měl být schopen odhadnout správnou míru subjektivity, neměl by se tedy nechat unést přemírou osobních příhod a úseků z vlastního života. V eseji se velmi často uplatňují matafory, metonymie, obrazná přirovnání, volné asociace a symboly.

Zdroj: http://www.cesky-jazyk.cz/slohov­ky/eseje/

hanulka11

Je to vlastně úvaha na určité téma.