co je e-sata

jde o typ propojení u HDD (jako je např. SATA II, SATA III, pokud ano co kompabilita?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

e-sata = sata, jen s tím rozdílem, že je to určeno pro externí zařízení. Konektor je stejný, jen by měl být z pevnějšího materiálu a vyvedený ven ze skříně. U novějších dražších skříní se objevuje konektor e-sata, a je to v podstatě jen prodlužka ze základní desky. Některé sata řadiče do PCI/PCI-E mají kromě několika interních sata konektorů i jeden externí, čili e-sata.

Další odpovědi
rety

e-sata znamena jako Externí sata. Tento konektor se vyskytuje pouze chvilku na nových pc. účel je připojit disk k pc aniž by bylo potřeba nějakého převodníku. Samozřejmě že jen SATA disku. E-sata konektor je odlišný od standartní saty. Lze jej koupit skoro všude. sata II je kompatibilní se sata I jen je to pomalejší