iknow

Co je důležité umět z matematiky, abych zvládal SŠ fyziku?

Že střední jsem již pryč a příští rok chci dělat přijímačky na vysokou školu, kde je třeba dobře umět středoškolskou fyziku. Vše se učím sám a tak bych rád věděl, čemu věnovat v matematice pozornost, abych fyziku dobře pochopil a uměl spočítat fyzikální příklady. Děkuji.

Odpovědi
da ny

Většinou postačí náplň učiva 4 letého, SŠ gymnázia.
https://www.bo­oktook.cz/p/fy­zika-pro-gymnazia-elektrina-a-magnetismus-cd/?utm_source=sez­nam&utm_medium=cpc&ut­m_campaign=PLA_U­cebnice&utm_con­tent=U%c4%8deb­nice+-+St%c5%99edn%c3%ad+%c5%­a1koly&utm_ter­m=gymn%c3%a1zi­um+u%c4%8debni­ce+fyziky
https://www.sev­t.cz/produkt/fy­zika-pro-gymnazia-mechanika-10025805/?utm_sou­rce=sklik&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=3_PLA-Školy+a+školky&ut­m_content=Učeb­nice+pro+střed­ní+školy&utm_ter­m=
https://www.sev­t.cz/produkt/fy­zika-pro-gymnazia-fyzika-mikrosveta-10688205/?utm_sou­rce=sklik&utm_me­dium=cpc&utm_cam­paign=3_PLA-%c5%a0koly+a+%c5%a1k­olky&utm_conten­t=U%c4%8debni­ce+pro+st%c5%99ed­n%c3%ad+%c5%a1ko­ly&utm_term=
atd.
Sbírka úloh z matemetiky
https://www.u­cebnicemapy.cz/u­cebnice-pro-stredni-skoly-gymnazia-a-sou/matematika-ss/sbirka-uloh-pro-ss-vyrazy-rovnice-nerovnice-a-jejich-soustavy-3462.html
a další učebnice matematiky

Někdy prvního semestru až ročníku dané VŠ. Lze vytušit i z modelových testů
dané školy.

aliendrone

Špatně to chápeš, fyzika není NIC JINÉHO, než matematika aplikovaná na přírodu. Třeba taková kvantová mechanika přímo STOJÍ na pravděpodobnostních výpočtech. ;) :)

iknow

Pravda, podívám se na modelové příklady. Děkuji.

iknow

Děkuji, ale měl jsem na mysli matematiku, která je potřeba na zvládnutí fyziky. Jako např. úpravy výrazů, goniometrie apd. Rád bych věděl na co se zaměřit. Nemyslím si totiz, že by byla potřebná kompletní náplň SŠ matematiky. Nebo nevím k čemu mi budou v příkladech z fyziky dobré faktorialy a pravděpodobnost.

da ny

Topřece poznáte z učebnic fyziky, kde jsou modelové příklady s výpočty.

da ny

Jistě budou i k zapůjčení v knihovně, nebo krajské knihovně.