Avatar uživatele
Pokročilý

Co je dobrého na Islamu, Koránu a Džihádu?

U nás chápeme Islamisty jako násilníky, ale žádné náboženství přece není založeno na tom někomu ublizovat. I Islám musel vzejít z nějakého dobrého napadu, který měl ušlechtilý cíl. Jaký to je cíl? A čeho se snaží dosáhnout?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

problém je, že korán uznávají jen jednoho boha...a snaží se ho vnutit i všem ostatním, klidně i násilím...
cituju:
Vyznání víry (šahada) je „Prohlašuji, že není boha kromě Alláha a prohlašuji, že Muhammad je poslem Alláha.“
a přímo v koránu je: „Kdo touží po jiném náboženství než po Islámu, nebude to od něj přijato a v životě budoucím bude mezi těmi, kdož ztrátu utrpí.“
takže jejich ušlechtilým cílem je šířit Islám...
je to to samé, jako když křižáci se vedly svaté války ve jménu Boha...a to dnes nikoho nepohoršuje, že zabili víc než 40 000 lidí..

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Úplně stejné jako křesťanství, Bible, desatero přikázání aj.
Pokud dochází ke zneužití víry, tak to je jiná otázka.
-
Džihád sice mluví o pomstě jako Bible (oko za oko, zub za zub), ale určitě ne v měřítku x mrtvých nevinných osob. To je prosté hromadné vraždění.


Avatar uživatele
Zlatý

NIC ...snad jen Achmed ..http://www.youtube.com/…
ten nikdy nesklame ...


Avatar uživatele
Bronzový

NIC !


Avatar uživatele
Bronzový

NIC!


Avatar uživatele
Zlatý

Přečti si něco o historii křesťanství ! Vždy je to jenom o lidech.


Avatar uživatele

Není na nich vůůůbec NIC dobrého. Islám má stejné kořeny jako judaismus a křesťanství, má stejného Boha, ale svou filozofii úplně odklonil od skutečného Božího charakteru a vůle.
Jen hodně omezený a samolibý člověk může považovat zneužívání víry v Boha (pokud vůbec mluví o TOM jediném) jako argument pro to, že "v Boha nevěří". Bůh je jediný, živý a je možné a nutné Ho znát OSOBNĚ. Cokoli odporuje Jeho charakteru a vůli, nemá s Ním NIC společného, i když to o nějakém "bohu" mluví.


Avatar uživatele
Bronzový

Dobreho? Nic pokud jsi zena. Muzi mohou mit tolik zen, kolik uzivi, navic ty zeny bezne nemaji zadna prava.
Jinak je to stejna pohadka jako jina nabozenstvi. Dobra prikazani pro dobre lidi, bohuzel spatne ve spatnych rukou .. zneuzivani nabozenstvi pro valky a zabijeni .. islamsky vojak ktery umre kvuli islamu se dostane do nebe kde bude mit kazdy den nove panny ... co tam delaji zeny nevim.


Avatar uživatele

Ve jménu Boha se už naubližovalo v zastoupení téměř každé víry hodně. Co je dobré na islámu nevím, protože islamistka rozhodně nejsem a vím pouze, že jako náboženství je hodně zneužíván fanatiky a teroristy. Korán je svatá kniha islámu a jako taková nemůže naprosto v ničem za její mylné chápání stoupenci islámu. Džihád je náboženská povinnost muslimů usilovat ze všech sil o obranu a rozšiřování islámu nejen v srdci věřících, ale také jeho šířením do světa.
Podle toho, že i u nás se staví mešity, tak se lze takových snah obávat. Šíření islámu do světa opravdu pokračuje. Každý fanatizmus je špatný, takže si nemyslím, že by na tomto náboženství bylo mnoho dobrého. Jakákoliv věda, víra, příslušnost, která nutí člověka, aby nerespektoval svou individualitu a rozum, ale slepě se podřizoval, je špatná až zhoubná.


Avatar uživatele
Zlatý

NIC ! Oni jsou jakoby pokorní,mírumilovní navenek,ale jakmile někdo sdělí,že Aláh si přeje...tak uříznutí hlavy někomu ve jménu Aláha není žádný problém-však ONI si to obhájí(stejnětak jako křesťanství-ovšem ve středověku)..

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Dr.Solfernus

anonyme, Ty co tvrdíš, že "Bůh je jediný, živý a je možné a nutné Ho znát OSOBNĚ" ozvi se mi na led1@volny.cz potřebuji se s tebou seznámit a položit ti otázku. :) plně souhlasím s tvou odpovědí.

Avatar uživatele
Registrovaný

alsham4

islam proste je system pro celý život, to znamená islam přinesel zakony od Alaha což člověk potřebuje ve svém životě, narozdil od ostatních naboženství, mluvili o moralce jenom, islam mluvil o všech starn pro spolecčnost, politika, Ekonomie, spolčenost a i vztahy mezi muslimem i jiným člověkem i vzathy mezi muslimiský stat i ostatní staty, ekonomické krize co ma na světe, dle odborniky musim vratit ke system jako islam coz tam je zakazano uvěry nebo špinavé penize abychom vyhnout takovou sitauci, musim být uvěr nula, to je stejné co řiká islam

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.