Wortygen

Co je dobré na dobití energie.Jsem pořád unavený a ospalý.

Doplňuji:
Nebyvám na počítači a spánku mám osm hodin denně.

Nejlepší odpověď
www

Syrová zelenina, ovoce, vyvážená strava, pohyb a čerstvý vzduch. Klidně přidat i spánek, poněvadž počet hodin je pro každého specifický.
Pokud není zbytí, navštívil bych lékaře. Ten ví víc.

Další odpovědi
quentos

kromě již řečeného bych dodal fyzické cvičení – mně když dojde energie, ale nechce se mi jít spát, zacvičím si. Na zvýšení příjmu energie je výborných tzv. „pět Tibeťanů“ – cvičil jsem je asi deset let a byl jsem vyložený kotel energie celou dobu…

Bedy

Zkus být častěji venku – denně se aspoň jednou pořádně zadýchej. Dále se koukni na stravu – jen kvalitní sytou stravu a ne nekvalitní fastfoodovku.
Zkus též zvýšit příjem hořčíků a vitamínů.

Neškodila by návštěva dětského/prak­tického lekáře.

marci1

Slunce, vzduch, humor a hlavně radost ze života.

anonym

Ve tvém věku je na dobití energie nejúčinnější pohyb venku, na sluníčku. Dnešní den je k takovému dobíjení jak stvořený.
Kromě toho to chce mít kolem sebe optimistické kamarády a pohodu doma v rodině.

M.

Záleží, jaký je tvůj denní režim. Pokud se pořád jen válíš, máš špatný spánek, celý den koukáš do počítače, tak se nedí čemu divit :)
Určitě se pořádně prospat – ale zase ne moc, poté se projít do přírody, udělat si vycházku či nějakou túru, dát si pokoj od počítače, od televize, protože i to unavuje a myslím, že pokud tohle neděláš, tak to hned bude lepší. :)
Doplňuji:
Proto ta příroda :)
Jinak bych to určitě neřešila energy drinky ani kafem.

hanulka11

Procházka v přírodě , jízda na kole , plavání . Nauč se relaxovat .....a hlavně dostatečně doplňuj tekutiny . Jakmile málo piješ jsi unavený.

Damiana

Jak píší kolegové – pohyb (nejlépe na čerstvém vzduchu), pozitivní myšlení, „dobrá“ by byla i přítelkyně (rozhodně by tě nenechala být unaveným a ospalým…:-). Také ti mohu doporučit nepražené kakaové boby v extra hořké čokoládě. Vím o čem mluvím, v sobotu jsme toho s mužem snědli deset deka a protančili jsme se třemi tanečními večery – od osmi večer do tří do rána. Neskutečná energie a navíc zdravě dodaná.

ivana525

doporučuji navštivit lekáře, může to být způsobeno nedostatkem nějakého minerálu – například železa. Jinak je v pohybu a ve vyvážené stravě, ale to už tu bylo napsáno

vranovahan

Taky bych to možná tipovala na nějaký dostatek nějakého minerálu nebo něco takového. Pokud normálně spíte, tak je zvláštní, že jste pořád unavený. Ale pokud hledáte něco účinného na povzbuzení a dodání energie, tak bych za sebe doporučila zelený nebo bílý kratom Ten opravdu dokáže nakopnout, mám s tím celkem bohaté zkušenosti. :)